|E enjte, Mars 30, 2017

Receta që forcon eshtrat dhe i përtërin ata 

Ekspertët thonë se qëndrimi i gabueshëm i trupit është njëri ndër shkaktarët kryesorë të dhembjeve në shpinë, të dhembjeve në nyja dhe në këmbë.

Këto sëmundje shpesh mund të çojnë deri te komplikime të tjera. Receta në vijim forcon strukturën e eshtrave dhe e kthen funksionin normal të nyjave dhe gjunjëve.

PËRBËRËSIT

1 kg mjaltë 10 lugë fara të lirit 50 g fara të kungullit 5 lugë susam 3 lugë rrush të tharë 50 g farash luledielli 50 g kokrra gruri Krejt çka duhet të bëni, është që t’i kombinoni këta përbërës në një enë të madhe, t’i përzieni mirë e mirë dhe masën ta qitni në një enë të qelqtë me kapak.

PËRDORIMI:

Merreni nga një lugë të këtij ilaçi para kafjallit dhe drekës. Kjo përzierje jo vetëm që i forcon eshtrat tuaj dhe muskujt e zemrës, por e përmirëson edhe elasticitetin e ligamenteve dhe tendinëve. Përpos kësaj, metabolizmi do t’ju përshpejtohet dukshëm.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: https://t.co/sWM7U77R7D https://t.co/3oixT16cFl
4,029 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Thaçi paralajmëronë daljen nga politika

Kosovë - Në një intervistë të gjatë për gazetën “Danas”, kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar largimin e vet...

Close