|E enjte, Korrik 27, 2017

Receta që forcon eshtrat dhe i përtërin ata 

Ekspertët thonë se qëndrimi i gabueshëm i trupit është njëri ndër shkaktarët kryesorë të dhembjeve në shpinë, të dhembjeve në nyja dhe në këmbë.

Këto sëmundje shpesh mund të çojnë deri te komplikime të tjera. Receta në vijim forcon strukturën e eshtrave dhe e kthen funksionin normal të nyjave dhe gjunjëve.

PËRBËRËSIT

1 kg mjaltë 10 lugë fara të lirit 50 g fara të kungullit 5 lugë susam 3 lugë rrush të tharë 50 g farash luledielli 50 g kokrra gruri Krejt çka duhet të bëni, është që t’i kombinoni këta përbërës në një enë të madhe, t’i përzieni mirë e mirë dhe masën ta qitni në një enë të qelqtë me kapak.

PËRDORIMI:

Merreni nga një lugë të këtij ilaçi para kafjallit dhe drekës. Kjo përzierje jo vetëm që i forcon eshtrat tuaj dhe muskujt e zemrës, por e përmirëson edhe elasticitetin e ligamenteve dhe tendinëve. Përpos kësaj, metabolizmi do t’ju përshpejtohet dukshëm.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Prangosen 2 shtetas, shisnin mall pa faturë.

Fier - Më datë 09.12.2014Komisariati Policisë Fier,u arrestua në flagrance  shtetasi Ervin Ferko,vjec 36  banues në Fier. Arrestimi i tij eshte bere...

Close