|E premte, Qershor 23, 2017

Reforma territoriale, tre fshatra në protestë. 

89284_1      Berat – Banorët e tre komunave në Berat kundërshtojnë reformën territoriale. Në protestë janë përfshirë banorë të komunave Poshnje, Kutallisë dhe Urës Vajgurore.

Banorët shprehen kundër shkrirjes së Bashkisë së Urës Vajgurore. “Kjo gjë dëmton biznesin dhe të ardhmen e fëmijëve” kështu kanë deklaruar banorët gjatë protestës së sotme.

Bashkia e Urës Vajgurore përfshin disa komuna, pjesë e të cilës janë dhe Kutallia, Cukalati dhe Poshnja
.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia arreston në flagrancë 6 persona.

Fier - Vijojnë masat per parandalimin e shkeljeve te Kodit Rrugor me qellim rritjen e sifurise rrugore. Arrestohen ne flagrance...

Close