|E martë, Qershor 27, 2017

Rekordi – Lëviz në ajër me 400 km/orë 

Një aerobat britanik ka thyer një rekord botëror për fluturimin më të shpejtë  me kostumin e tij me krahë mbi qiell. Ai ka lëizur me një shpejtësi prej 400 km/orë mbi Kaliforni.  Guximtari aerobat i quajtur Fraser Corsan, hyri n librin e rekordeve për aventurën e  tij.

Për 42 -vjecarin nuk ishte hera e parë, pasi ai ka humbur  në tre herë të tjera.

Nëse vepra e tij do të hyjë në librin  Guinness, ai do të vendosë një pikë referimi të re fluturimin më të shpejtë  me  një këmishë dhe është bërë personi më i shpejtë në botë për të lëvizur horizontalisht pa përdorimin e makinerisë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dënimi për tradhëti bashkëshortore, 100 goditje me kamzhik për burrin dhe gruan (foto e video)

Afganistan - Pamje shokuese vinë nga Afganistani, ku një burrë dhe një grua janë ndëshkuar publikisht me 100 goditje me...

Close