|E shtunë, Nëntor 18, 2017

Rekordi/ Qepa më e madhe, 5.4 kg 

Qepa është një perime që e përdorim shpesh për të gatuar por gjithmonë jemi mësuar që ta shohim në përmasa të vogla. Ndërsa qepa që ka rritur një fermer është qepa më e madhe që keni parë ndonjëherë.

Peter Glazebrook ka prezantuar për njerëzit qepën që peshon 6.65 kg duke thyer rekordin e tij botëror të mëparshëm prej 5.4 kg.

75-vjeçari nga Newark East Midlands, ka qenë fermer për më shumë se 30 vjet.

Ai ka thyer edhe rekorde të tjera më parë me lulelakrën më të madhe në botë, rrepën më të gjatë dhe pataten më të rëndë.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nuk ndalet protesta e fermerëve, Kapshtica 24 orë e mbyllur

Greqi - Pika doganore e Kapshicës nuk do të funksionojë për 24 orë, konkretisht  duke filluar prej ditës së sotme,...

Close