|E shtunë, Prill 29, 2017

Rindërtohet “Ura e Poçemit” që e mori lumi (fotot) 

Mallakastër – Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ndjek nga afer nderhyrjen tek “Ura e Pocemit” ne Mallakaster.

Ministri Dervishaj ka pohuar nder te tjera se : Fale nderhyrjes se menjehershme Ura e cila u shemb teresishte dhe e mori lumi, tashme eshte perseri e kalueshme. Ura lidhte banoret e fshatrave te Mallakastres me ato te zones Vlores. Ajo tashme eshte e kalueshme per mjete te tonazhit te lehte deri ne 3,5 ton, jo per ato te tonazhit te rende. Dervishaj pohoi faktin se  shume shpejt fillone faza e evidentimit te demeve si pasoje e situates se fundit.

Ministri Dervishaj tha se pas evidentimit do mendohet per te gjetur zgjidhje  te qendrueshme per disa zona. Ekipet jane ne gadishmeri maksimale per te perballuar situaten, ka perfunduar Ministri Sokol Dervishaj

vlcsnap-2016-11-15-08h00m15s122

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Prangoset kreu i kadastrës në Lezhë.

Lezhë - Arrestohet ish shefi i Kadastrës Lezhë i shpallur në kërkim për veprën penale të Shpërdorimit të Detyrës. Shan...

Close