|E enjte, Qershor 22, 2017

Rita Ora flet shqip ne nje interviste . 

rita-ora-flet-shqip-n-euml-nj-euml-emision-zvic-euml-ran-video_hdSuperylli shqiptar, Rita Ora, edhe një herë është treguar shumë krenare me prejardhjen e saj. Ajo në një emision zvicëran ka folur në gjuhën shqipe dhe madje i përshëndeti të gjithë shqiptarët e diasporës.

 Rita ishte e ftuar në një emision zvicëran, ku ka folur rreth karrierës së saj dhe jetës private.

Asaj pyetjet i bënin edhe fansat herë pas here, dhe në një moment ajo u ballafaqua me një fanse shqiptare nga Zvicra.

 Rita, që dukej sa bukur aq edhe seksi, ka folur në gjuhën shqipe në baza elementare, duke thënë se ajo e ka të vështirë pasi është rritur në Londër edhe pse e ndjen veten shqiptare pasi prindërit e saj vijnë nga Kosova.

“E kam të vështirë, pasi jam rritur në Londër. Sigurisht se di shqip. Kam përshtypjen se jemi shumë prej nesh këtu në Zvicër”, tha Rita, duken nxitur euforinë e publikut të pranishëm.

Rita nuk e ka mohuar asnjëherë faktin se ajo është shqiptare, prejardhje të cilën ajo e ka vërtetuar se është krenare duke xhiruar videoklipin “Shine Ya Light” në Prishtine.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Në ceremoninë e inaugurimit të Trump-it ftohet edhe Princi Leka II

Ftesa për Princin Leka është zyrtare dhe ajo është bërë nga Martin J. Golden, sekretar i Konferencës, si dhe senator...

Close