|E mërkurë, Mars 29, 2017

Rita Ora publikon këngët e reja , lista 

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, është në përgatitjet e fundit për publikimin e albumit të parë për tregun amerikan.

Rita ka zbuluar se ajo do të nxjerrë albumin në fund të këtij viti, ose në fillim të 2017, ndërsa ka zbuluar edhe listën e këngëve që do të jenë pjesë e albumit.

Këto janë titujt e këngëve dhe artistët me të cilët Rita ka punuar për albumin e saj:

 • A Little More
 • Body On Me (feat. Chris Brown) | Stefan Johnson, Balazs Harko, Tinashe Sibanda, Rosina Russell, Jordan Johnson, Robin Ellingsen, Chris Brown, Marcus Lomax & James Abrahart
 • California Lov| Rita Ora, Martin Terefe & James McCollum
 • Can’t Stop Loving You | Rita Ora, Martin Terefe, Sacha Skarbek & James McCollum
 • Caught On Fire | Rita Ora, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • Cigarrette | Rita Ora, Pete Martin & Ruth Anne Cunningham 
 • Deny | Rita Ora, Martin Terefe & Nicholas Whitecross 
 • Disco Fever
 • Egyptian Cotton | Justin Tranter, Raja Kumari & Kenneth Coby
 • (Every Woman Needs a) Superman | Rita Ora & James McCollum
 • Fools Gold | Rita Ora, Martin Terefe & James McCollum
 • Get a Little Closer LEAKED
 • Grateful (from “Beyond the Lights” original motion picture soundtrack) | Diane Warren
 • I Will Never Let You Down | Calvin Harris
 • In the City Rita Ora, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • I’m Right Here | Rita Ora, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • Kingdom Come
 • Last Love | Marcus Durand Lomax, Chantal Kreviazuk, Adam Johnson Stefan, Kendall Johnson Jordan & Bernard Coffee Clarence
 • Love Is Dangerous | Rita Ora & James McCollum
 • Money | Nicholas Ruth, Rita Ora & Sohn
 • No More You | Shaffer Smith, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • Not Scared LEAKED
 • One Too Many Times
 • Poison | Nolan Lambroza, Julia Michaels & Kate Nash
 • Religion (feat. Wiz Khalifa)
 • Shy | Rita Ora, Martin Terefe & James McCollum
 • Solid Ground | Rita Ora, August Rigo, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik HermansenLEAKED
 • Sugar Daddy | Meghan Trainor
 • Suicidal | Rita Ora, Robert Rihmeek Williams & Carlton Mays
 • Testosterone | Thomas Wesley Pentz
 • Things Can Only Get Better | Tommy Sims, Rita Ora, Martin Terefe & Sacha Skarbek
 • Tonight | Jonathan Shave, Jason Pebworth, Rita Ora, Greg Fleming & George Astasio
 • Touch the Sky
 • Us | Ed Sheeran
 • Waiting | Rita Ora & Martin Terefe
 • Where Did the Ones Go | Rita Ora, Martin Terefe & Sacha Skarbek
 • Young Dreamers (feat. Macklemore)

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Spiropali: U godit kontrabande me vlerë malli 100 milionë lekë.

Tiranë - Strukturat e specializuara operativo-hetimore të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave në Kakavijë, Qafë-Botë dhe Shkodër, goditën mëngjesin e...

Close