|E enjte, Qershor 29, 2017

Ronaldo thellon rekordin ndaj Messit 

Duket se Cristiano Ronaldo ka gjetur formën e dikurshme

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i cili nuk e nisi mirë sezonin, po i përmirëson dalëngadalë statistikat e tij.

Në ndeshjen ndaj Atletico Madrid, Cristiano Ronaldo shkëlqeu duke shënuar het’trik, ku Reali fitoi 3:0.

Ky ishte het’triku i 32’të për Ronaldon në histori të La Liga, duke thelluar distancën me Leo Messin, i cili ka shënuar deri më tani 26 het’trika në histori të Ligës spanjolle, gjashtë më pak se Ronaldo dhe renditet i dyti.

Asnjë lojtarë aktiv nuk i afrohet Ronaldos e Messit, derisa ata kanë lënë prapa legjendat si Telmo Zarra dhe Alfredo Di Stefano, të cilët gjatë karrierës së tyre kanë realizuar nga 22 het’trika

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kina shokon tregjet botërore të aksioneve

Rënia e re e kursit të parasë në Kinë po i zhyt thellë tregjet aziatike të aksioneve dhe përdorimi për...

Close