|E shtunë, Janar 20, 2018

Rozmarinë për të qetsuar muskujt . 

1415470427rozmarine2.jpgfaqeRozmarina është një produkt i cili na ndihmon për të pasur muskuj të shëndetshëm.

Një degë të rozmarinës e presim në copa të vogla, i shtojmë vaj bajame ose kokosi dhe e lëmë në errësirë për 30-40 ditë dhe vaji është gati për të fërkuar pjesët e trupit rozmarine që kemi dhimbje!

Rozmarina bëhet një xhel i shkëlqyer për muskujt, pasi stimulon qarkullimin e gjakut dhe na lehtëson nga dhimbjet muskulore, nga ftohjet, traumat nga aktiviteti fizik dhe dhimbjet reumatizmale.

Nëse e përdorim në gatim, ne përfitojmë duke lehtësuar tretjen, kontraksionet e zorrës së trashë, fryrjen, ndihmon mëlçinë të detoksifikohet dhe krijimin e lëngjeve biliare dhe lirimin e rrugëve të cilat luajnë një rol tepër të rëndësishëm për tretjen yndyrave.

Rekomandohet që kjo përbërje të përdoret me konsumimin e ushqimeve me yndyrë shtazore.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Radarë amerikan dombikqyrin qiellin e Shqipërisë

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë,...

Close