|E enjte, Korrik 27, 2017

Rrëfehet aktorja e “Apartamenti 2 XL” – Ja si bëhen paratë 

Modelja dhe aktorja seksi e spektaklit të humorit “Apartamenti 2 XL”, Eliona Pitarka, pak para fillimit të sezonit të ri televiziv, ka shpërthyer me një status në rrjetet sociale, ku ka folur hapur për nivelin e saj të jetesës.

Komenteve të tipit: “Pse hiqesh sikur bën jetë luksoze?!”, ajo u është përgjigjur se nuk shtiret aspak sepse, fatkeqësisht, nuk ka të dashur me X6 që ta shëtisë nëpër Tiranë dhe se s’ka qenë kurrë për pushime në Dubai, dy tregues sipas saj që do ta kategorizonin si pasaniken e metropolit. Për jetën që bën dhe mënyrat si e kërkon dashurinë, karrierën dhe paranë, ajo rrëfehet në këtë intervistë ndryshe për gazetën “Panorama”…

E vërteta është se ke qenë ndër vajzat më të komentuara të kësaj vere nisur nga fotot e pushimeve. Si arrite të rrëmbesh kaq shumë vëmendje nga bregu i detit? 

Unë jam një modele dhe për rrjedhojë fotot janë më të goditura. Po ashtu, kujdesi ndaj vetes dhe, sidomos trupit, kanë bërë të tërhiqet vëmendja besoj.

Si aktore humori e “Apartamenti 2XL” çfarë komentesh merr nga ata që të ndjekin në ekran apo rrjetet sociale?

Kam pasur një mbështetje të madhe dhe për këtë u jam shumë mirënjohëse.

Jashtë ekranit njihesh për batutat apo më shumë për bisedat serioze, gjithmonë në kërkim të një jete më të mirë? 

Besoj se jam diçka e mesme, domethënë “funny”, por dhe e pjekur dhe serioze në momente të caktuara.

Si e ndien ti peshën e të cilësuarit “vajza seksi” e spektaklit? Të ndodh ndonjëherë gjatë provave të shohësh aktorët tek fiksohen pas formave të tua?

Absolutisht jo. Ata janë të gjithë profesionistë, dhe çdo gjë është pjesë e shfaqjes.

Kush janë aktorët brenda stafit me të cilët ke krijuar vërtet miqësi? 

Me të gjithë pa përjashtim kam miqësi. Ashtu siç më kanë pritur mirë dhe mbështetur që në fillim, këtë vazhdojnë ta bëjnë ende me mua.

Si frymëzohesh për rolet brenda show­t? Ke modele të showbizz­it shqiptar që i ke si pika referimi për t’i imituar? 

Jo, s’do thosha që kam ndonjë personazh konkret si imazh frymëzues. Unë frymëzohem nga e përditshmja.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama tërbon kundërshtarët “O yll bote, o njësh, o burrë i gjatë…” (video)

Teksa mbrëmjen e sotme, ai u kritikua dhe njëherësh u akuzua nga aleati në bashkëqeverisje, Ilir Meta, kryeministri Rama, i...

Close