|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Rreh vjerrën, arrestohet 46 vjeçarja 

Lushnje – Ushtron dhunë fizike ndaj vjerrës, arrestohet në flagrancë nga policia.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasen Shkendie Leshi, 46 vjeçe, banuese në fshatin Kashtëbardhë, Lushnje. Arrestimi i kësaj shtetases u bë pasi në banesë, për motive pronësie, ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjerrës së saj, shtetases Xh.L, 85 vjeçe, banuese në fshatin Kashtëbardhë, Lushnje. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga 57 vjeçarit, transportonte karburant kontraband

Fier - Policia sekuestron 300 litra naftë “Gasoil” dhe një automjet tip “Autobuz-Benz” me të cilin transportohej ky karburant kontrabandë. Arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit. Nga Specialistët e Sektorit për Krimin...

Close