|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Rrëmbehen 2 italianë dhe 1 kanadez në Libi 

Dyshohet se kriminelët kanë rrëmbyer dy italianë dhe një kanadez afër qytetit jugperëndimor të Libisë, Ghat, sipas kryetarit të këtij qyteti, Gomani Mohamad Saleh.

Gomani Mohamad Saleh ka thënë për Reuters se të rrëmbyerit po punonin në projekte të aeroportit dhe se janë rrëmbyer në mes të qyteteve Ghat dhe Tahala, afër kufirit me Algjerinë, transmeton Express.

Besohet se ata janë rrëmbyer dje në mëngjes.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Protestat në Malin e Zi, 40 të plagosur

Mmali i Zi - Rreth 40 persona mes tyre policisë janë plagosur gjatë tubimit masiv të dhunshëm, para godinës së parlamentit në kryeqytetin e Malit të Zi. Opozita dhe mbështetësit...

Close