|E enjte, Korrik 27, 2017

U rrëmbye 12 më parë për t’i mësuar anglisht Kim Jong Un 

Familja e një student që u zhduk në vitin 2004 gjatë një fluturimi në Kinë shohin shenja të reja shprese pasi një agjenci japoneze lajmesh raportoi se ai ishte rrëmbyer nga qeveria koreano-veriore.

David Sneddon u shpall i vdekur pasi u zhduk në provincën Yunnan në Kinën Perëndimore kur ishte 24 vjeç. Sipas policisë student i Brigham University vdiq ndërsa bënte ecje në mal më 14 gusht 2004.

Por trupin e tij nuk e gjetën kurrë.

Tani, agjencia japoneze e lajmeve Yahoo raporton se Sneddon është parë në Korenë e Veriut, ku besohet se dhe jeton aktualisht. Mendohet se ai punon si mësues anglishteje dhe ka një grua dhe dy fëmijë.

Departamenti Amerikan i Shtetit deklaroi të mërkurën se do të fillojnë të kërkojnë për Sneddon në Korenë e Veriut.

Choi Sun-yong, që drejton Unionin Familjar, tha se një burim kishte zbuluar se në fakt djaloshi ishte rrëmbyer nga zyrtarët koreano-verirorë, dhe punonte si mësues anglishteje për diktatorin Kim Jong-Un, i cili ishte trashëgimtar të diktaturës së vendit në atë kohë.

Prindërit e Sneddon, Roy dhe Kathleen, kurrë nuk e besuan version zyrtar të ngjarjes se djali i tyre kishte rënë nga mali në lumë. Duke ditur reputacionin e Koresë së Veriut për rrëmbimin e e të huajve, ata besojnë se regjimi i Kim Jong Un ka gisht në zhdukjen e tij.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia konfiskon 1.25 ton kokainë

Belgjikë - Policia konfiskoi sot në brigjet e Belgjikës 1,25 ton kokainë me vlerë tregu rreth 60 milionë euro, njoftoi...

Close