|E shtunë, Prill 29, 2017

Rreshjet – Qarku Fier nuk ka probleme 

Fier – E ndërsa në shumë qytete të tjera të vendit situata paraqitet shumë e rënduar për shkak të reshjeve të shumta të shiut, ku shumë rrugë dhe toka bujqësore janë përmbytur, duket se fatmirësisht nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Qarkun Fier.

Deri në orët e mesditës së sotme, situata paraqitet e qetë, ku moti ka qënë I qëndrueshëm, kanë munguar reshjet e shiut por ka mbiozotruar era e fortë. Për ti paraprirë situatës, sipas prefektit të qarkut Fierit, Xhevit Bushaj, janë marë të gjitha masat e nevojshme për të përballuar situatat e vështira.

Vlen për tu theksuar se në disa zona ka patur shkëputje të energjisë elektrike për shkak të defekteve në rrjet por që situata është vendosur nën kontroll nga ana e Operatorit të sistemit të shpërndarjes. Qarku Fier gjatë viteve të fundit, pothuajse në cdo sezon reshjesh, është përballur me përmbytje të shumta për shkak të daljes nga shtrati të lumenjve që përshkojnë këtë qark.

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Parandaloni sëmundjet e veshkave

Veshkat janë organe çift të vendosura në të dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë kafazit të kraharorit. Në brendësi...

Close