|E premte, Dhjetor 15, 2017

“Rrjeta” e antidroges kap 7 persona. 

foto-ilustruese-1-602x330    Maqedoni – Policia e Maqedonisë ka arrestuar shtatë veta në kuadër të operacionit antidrogë “Rrjeta”. Në këtë operacion, ku u konfiskuan 23 kilogram marijuanë kanë rënë në pranga katër shtetas në Maqedoni të moshave prej 22 deri 52 vjeç.

Në pranga kanë rënë edhe tre shtetas kroatë të moshave prej 40 deri 54 vjeç. Nga ana tjetër, dy shtetas të tjerë shqiptarë janë të dyshuar si pjesë e grupit dhe se ata janë në kërkim nga autoritetet e Shkupit.

Grupi i organizuar kishte siguruar drogën në Shqipëri, duke e transferuar në rrugë ilegale në Maqedoni, konkretisht në zonën e Dibrës. Synimi ishte që droga të transportohej drejt Kroacisë dhe vendeve tjera në Europën Perëndimore.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
8 km rrugë që lidh Levanin me fshatrat Jarua dhe Shtyllas 20 vjet pa shtruar. Dy fshatrat 4 vjet pa ujë në banesa.

Fier - Pesë mijë banorë të dy...

Close