|E premte, Korrik 21, 2017

“Rrjeta” e antidroges kap 7 persona. 

foto-ilustruese-1-602x330    Maqedoni – Policia e Maqedonisë ka arrestuar shtatë veta në kuadër të operacionit antidrogë “Rrjeta”. Në këtë operacion, ku u konfiskuan 23 kilogram marijuanë kanë rënë në pranga katër shtetas në Maqedoni të moshave prej 22 deri 52 vjeç.

Në pranga kanë rënë edhe tre shtetas kroatë të moshave prej 40 deri 54 vjeç. Nga ana tjetër, dy shtetas të tjerë shqiptarë janë të dyshuar si pjesë e grupit dhe se ata janë në kërkim nga autoritetet e Shkupit.

Grupi i organizuar kishte siguruar drogën në Shqipëri, duke e transferuar në rrugë ilegale në Maqedoni, konkretisht në zonën e Dibrës. Synimi ishte që droga të transportohej drejt Kroacisë dhe vendeve tjera në Europën Perëndimore.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja trendi i ri për vetullat (fotot) https://t.co/ViuOUoldOc https://t.co/JDJ9HTD6lY
11,309 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Duket e vogël por shumë e madhe brenda (fotot)

Një arkitekt amerikan me emrin Chris Heininge ka bërë një projekt të mahnitshëm për një shtëpi të vogël, që pavarësisht...

Close