|E enjte, Qershor 29, 2017

Rruga per ne Apoloni te pengon ta vizitosh. 

vlcsnap-2013-10-16-12h26m17s45-640x340   Fier – Parku i arkeologjik i Apoloninë është ndër destinacionit turistike më atraktive në qarkun e Fierit, por aksi rrugor që të çon në këtë park prej vitesh nuk njeh gjuhën e investimeve.

Ky segment rrugor ndonëse është vetëm tre kilometra, në gjithë gjatësinë e tij është i mbushur me gropa dhe cilësia e dobët e punimeve e ka dhënë impaktin e saj negativ.

Pamjet e fokusuara japin një panoramë të qartë të gjendjes në këtë segment rrugor, ndërsa drejtori i parkut arkeologjik të Apolonisë, Marin Haxhimihali, pohon se në këtë rrugë pushteti lokal nuk ka investuar prej vitesh.

Sezoni turistik tashmë është çelur, ndërsa turistet e shumtë të cilët do përballen më gjendjen e këtij segmenti rrugor më siguri që do mendohen gjatë përpara se të vizitojnë sërish këtë park.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Edhe unë dua të iki nga Shqipëria

Nga MENTOR KIKIA - 4 Tetor, fillon aplikimi për llotarinë amerikane. Besoj se do të jemi më shumë se vitin...

Close