|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Rusët ‘tërbohen’ me Ladën e re (fotot) 

Kompania ruse Lada ka vjedhur shfaqjen në panairin e veturave Moscow Motor Show me prezantimin e konceptit XCode.

Në prezantimin e modeleve të reja, Lada shfaqi ADN-në e saj me sedanin Vesta dhe XRay, por koncepti XCode ka marrë vëmendjen e veçantë me pamjen agresive, diçka e pazakontë për firmën e famshme ruse.

Ende nuk është bërë e ditur nëse ky koncept do të realizohet, por Lada ka thënë se XCode përmban elemente të një modeli turbo dhe tërheqje me të gjitha rrotat.

Mendohet se XCode është i bazuar në platformën Renault-Nissan B0, pasi Lada është në pronësi të aleancës Renault-Nissan.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Wikileaks – Ja deputetët e inkriminuar

Tom Doshi u përjashtua ditë më parë nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste, gjë që u përshëndet menjëherë nga Ambasada Amerikanë në Tiranë. Ditën e djeshme ishte programuar edhe takimi...

Close