|E diel, Qershor 25, 2017

Sa zgjat nje raport sexual ?! 

couple-bedSa minuta duhet të zgjasë një raport seksual i shpejtë? Një studim australian i qendrës së shëndetit seksual i botuar në revistën shkencore, “Journal of Sexual Medicine”, ka zbuluar se sa zgjat një raport seksual i shpejtë.

Prej kohësh është i njohur fakti se 25 deri në 30% e meshkujve arrijnë shumë shpejtë orgazmën, ndërsa të dhënat e fundit tregojnë se te 3% e meshkujve kjo gjë ndodh qysh në herën e parë të raportit seksual.
Gjatë studimit u vu re se për 6% të meshkujve, orgazma arrihet në brenda tre minutave të para dhe ky përbën problem.
Chris McMahon, një nga autorët e studimit thotë se, “Përveç kohëzgjatjes së raportit seksual është e nevojshme që meshkujt të kontrollojnë veten e tyre gjatë aktit, pasi ky është një problem sa fizik edhe psikologjik. Në rast se situata është shumë shqetësuese, pa diskutim mashkulli duhet të vizitohet te një mjek androlog”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohet 30 vjeçari, kultivonte hashash https://t.co/q0FY78djYP https://t.co/E4Mnv5SBvI
11,395 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Sherr ne urgjencen e spitalit, shoqerohen 3 te dehur

Fier - Ne spitalin rajonal Fier jane qelluar me grushta doktori I urgjences dhe infermieri . Mjeku qe eshte qelluar Klodian...

Close