|E enjte, Qershor 22, 2017

Samaras, ndryshime ne qeveri. 

Samaras66    Greqi – Kryeministri grek Antonis Samaras është duke bërë ndryshime në qeverinë e koalicionit. 2 vjet pas zgjedhjeve në Greqi, duket se postet kyçe të qeverisë do të pësojnë ndryshme.

Riorganizimi përfshin ndryshime në një përpjekje të dukshme për të ruajtur edhe ekuilibrin mes dy partive në pushtet.

Media shkruan se Samaras në bashkëpunim me kreun e PASOK Evangelos Venizelos, po bën ndryshime të guximshme, duke lënë jashtë qeverisë njerëz që kanë mbajtur karrige ministrore vitin e kaluar dhe duke iu dhënë mundësi emrave të rinj. Ndryshimi kryesor besohet të jetë ai i ministrit të Fianancave, Janis Sturnaras, por gjithçka do publikohet në mbrëmje.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Hysaj mer shiritin e kapitenit pas largimit të Canaj me të kuqe

Elseid Hysaj pritet të marrë shiritin e kapitenit për herë të parë në një ndeshje zyrtare Në miqësoren ndaj Katarit,...

Close