|E diel, Shkurt 25, 2018

Samaras, ndryshime ne qeveri. 

Samaras66    Greqi – Kryeministri grek Antonis Samaras është duke bërë ndryshime në qeverinë e koalicionit. 2 vjet pas zgjedhjeve në Greqi, duket se postet kyçe të qeverisë do të pësojnë ndryshme.

Riorganizimi përfshin ndryshime në një përpjekje të dukshme për të ruajtur edhe ekuilibrin mes dy partive në pushtet.

Media shkruan se Samaras në bashkëpunim me kreun e PASOK Evangelos Venizelos, po bën ndryshime të guximshme, duke lënë jashtë qeverisë njerëz që kanë mbajtur karrige ministrore vitin e kaluar dhe duke iu dhënë mundësi emrave të rinj. Ndryshimi kryesor besohet të jetë ai i ministrit të Fianancave, Janis Sturnaras, por gjithçka do publikohet në mbrëmje.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zyrtarë shqiptarë në fundjavë për sex në Ksovë e Maqedoni

Nuk është e para herë...

Close