|E premte, Dhjetor 15, 2017

Samsung Galaxy S9. vjen me çipin e fundit nga Qualcomm 

Samsung Galaxy S9 duket se do të lansohet në muajt e parë të vitit 2018, por një nga veçoritë më të mëdha të pajisjes mund të zbulohet më vonë sot.

Qualcomm ka mundësuar shumë nga telefonat kryesorë të Samsung dhe thashethemet janë përhapur se disa pajisje S9 do të shfaqin çipin e fundit dhe më të madh të firmës.

Qualcomm Snapdragon 845 është procesori i ardhshëm gjenerues dhe është zbuluar zyrtarisht në një ngjarje në Hawaii.

Ky 845 i ri nuk pritet vetëm të jetë shumë më i fuqishëm dhe më i shpejtë, por gjithashtu shumë më efikas.

“Jemi krenarë për t’u bashkuar me Qualcomm Technologies në skenë në Samitin e Teknologjisë Snapdragon. “Si partner të Snapdragon 845, ne presim bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm,” tha Dr. ES Jung, president dhe drejtor i përgjithshëm, kompania Samsung Electronics.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Martin Shkreli nxjerr në shitje albumin e grupit Wu-Tang

Martin Shkreli, shqiptari drejtor i Turing Pharmaceuticals...

Close