|E diel, Shkurt 25, 2018

Samsung gati telefonin – Galaxy X 

Nuk është sekret se Samsung mund të punojë në një telefon të palueshëm; thashethemet e një pajisje të tillë kanë qarkulluar për vite me rradhë. Në fakt, Samsung ka debutuar edhe konceptet e ekraneve të palueshme për të shfaqur atë që mund të presim nga e ardhmja e telefonave.

Por një raport i ri nga Business Korea thotë se Samsung po përgatit një pajisje të vërtetë me një ekran të palosshëm dhe se mund të lëshohet “herët në vitin e ardhshëm”. Raporti vëren se telefoni i ri ka të ngjarë të quhet edhe ‘Galaxy X’, gjë që nuk është një surprizë e madhe – kemi dëgjuar shpesh për këtë brendim.
Ideja prapa konceptit është që të krijojë një pajisje 2-në-1 që shërben për të funksionuar si një telefon dhe një tablet – një mekanizëm i palosjes së ekranit. Shpresa është se pajisja do të kapë vëmendjen e konsumatorëve në të njëjtën mënyrë si 2-në-1 tabletë laptopët e ri.

Vështirësia e madhe është që në fakt të zhvillohet një ekran që mund të del në një mënyrë të tillë. Samsung ka shpenzuar shumë kohë dhe para në ekranet fleksibël OLED dhe ka drejtuar shumë inovacione të ekranit, duke përfshirë ekranin e ri Infinity në Galaxy S8.

Kompania përfiton nga fakti se Samsung Display është prodhuesi më i madh global i paneleve OLED të telefonave, kështu që është me më shumë përparësi se rivalët për të zhvilluar një telefon të palueshëm.

Megjithatë, derisa të dëgjojmë fjalën zyrtare nga Samsung në një datë të saktë të lëshimit të Galaxy X, ne do të duhet të marrim të gjitha thashethemet me një majë kripe. tani për tani.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Google – Rrugët e Shqipërisë tashmë online

Së shpejti, rrugët kryesore të...

Close