|E hënë, Shkurt 20, 2017

Së shpejti, vjen ndryshimi që do trondisë botën e seksit (video) 

Robotët e seksit me “funksionim të plotë të organeve gjenitale” do të hidhen në treg vitin tjetër dhe do të kushtojnë 12.000 sterlina, ose me monedhën vendase 18 milion e 210 mijë lekë (të vjetra).

Gjenerata e ardhshme e kukullave mund të jetë tepër reale, me karakteristika që nuk i keni parë më parë, raporton britanikja “Mirror”.

Kukullat do të kenë të inkorporuar pajisje ngrohëse në mënyrë që të kenë nxehtësinë e trupit njerëzor dhe sensorë që të mund të reagojnë gjatë prekjeve.

“RealDoll” është krijuar nga Abyss Creations, një kompani me bazë në Kaliforni.

Matt McMullen, CEO i RealDolls thotë se do që fansat të zhvillojnë “dashurinë” për kukullat

Themeluesi Matt McMullen tha: “Unë dua që njerëzit të zhvillojnë një lidhje emocionale jo vetëm me robotin, por karakterin e vërtetë pas tij, për të zhvilluar një lloj dashuri për këtë qenie”.

David Levy, autori i librit “Love And Sex With Robots”, tha: “Nuk kam asnjë dyshim se disa do ta cilësojnë rrëqethëse, por ardhja  e robotëve seksualë që reagojnë do të ketë pasoja të mëdha”.

“Ne tashmë kemi parë ndryshime të shpejta në marrëdhëniet njerëzore falë internetit, pajisjeve të lëvizshme dhe medias sociale.

Përparimi tjerët i madh do të na mundësojë të përdorim teknologjinë për të pasur marrëdhënie intime me vetë teknologjinë – të biem në dashuri me teknologjinë, të bëjmë seks me robotët dhe të martohemi me ta”, shtoi ai.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Boksieri Florian Marku do garojë kundër serbit Adamoviç

Greqi -  Në datën 19/02/2016 në Athinë do të zhvollohet sfida midis Florian Markut  dhe serbit MArko Adamoviç, pohonë në...

Close