|E hënë, Shkurt 27, 2017

Sekuestrohet 1.5 milionë euro kokainë për llogari të 3 shqiptarëve 

Greqi – Policia greke ka arritur të sekuestrojë një sasi prej 29 kg kokainë me vlerë 1.5 milionë euro. Lënda narkotike është sekuestruar në një kamion frigoriferik, brenda një valixheje.
Droga ishte trafikuar nga Holanda për në Greqi, ndërsa u sekuestruar në portin e Patras.

Dy shoferë janë arrestuar nga policia. Sipas mediave greke, ata punonin për llogari të tre shqiptarëve, njëri prej të cilëve i njohur me emrin Fabio, për të cilin po punohet për arrestimin.
Ndërkohë, çifti i shqiptarëve është i arrestuar nga policia.
Policia ka zbuluar metodologjinë e funksionimit të organizatës kriminale, strukturën, rolet e tyre hierarkike, krijimin e infrastrukturës, importin, transportin, zonën e fshehjes së drogës, laboratorët dhe gjithçka tjetër që ka të bëjë me organizimin e trafikut.
Grupi sekuestronte sasi të mëdha të trafikut, duke i sjellë përfitime të shumta.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vendimi I qeverisë – Avokatët në Fier  të hënën bojkotojnë çështjet gjyqsore

Fier - Pasditen e së enjtes avokatët në Fier kanë zhvilluar një takim lidhur me vendimin e qeverisë mbi rritjen...

Close