|E premte, Qershor 23, 2017

Sekuestrohet gjysem toni hashash, tre ne pranga. 

droge makine_0      Vlore – Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Vlorës të dyshuar si të përfshirë në trafikun e 500 kilogramë lënde narkotike.

Operacioni i policisë i koduar “Weekend” vuri në pranga Besnik Dushin, Viron Sadikaj dhe Dorian Ahmetaj, të cilët po lëviznin me dy automjete të ndryshme në aksin rrugor Kuç- Vlorë.

Lënda narkotike e llojit kanabis sativa po transportohej me një kamionçinë me targa AA 396 IU, ndërsa një pjesë tjetër ishte fshehur në automietin tip Opel me targa VL 3743 B.

Burime zyrtare nga policia i thane se operacioni i policisë u realizua gjatë natës së lënë pas, falë hetimeve që zgjasnin prej më se një muaji dhe pas informacioneve të marra në rrugë operative.

Bëhet e ditur se lënda narkotike ishte blerë në Lazarat dhe ishte planifikuar për tu trafikuar drejt Italisë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Borisov – Gruevskit nuk dua t’i them as “Mirëdita”!

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov duket se e ka kaq inat ish-kryeministrin maqedonas, Nikola Gruevski, saqë nuk dëshiron t’i thotë...

Close