|E hënë, Tetor 23, 2017

Sexi mund te shkaktoje kancer. 

sex.500Britani – Sipas disa studjuesve angleze ata njerëz te cilët praktikojne seksin oral mund te jenë te rrezikuar nga një tip kanceri i shkaktuar nga një virus i quajtur Papillomar.
Këto viruse mund te vendosen ne goje gjatë momenteve intime dhe te jenë kështu shkaktare dhe burim te kancerit te gojes.
Ne një nivel me te lartë rrezikshmerie janë ato persona te cilët nderrojne shumë shpesh partnere. Kush praktikon shumë shpesh seks oral duhet te llogarise një rrezik 3 deri ne 6 fish me te lartë se ata qe nuk praktikojne për t’u infektuar.
Ndërsa ata qe praktikojne këtë lloj seksi me mbi 5 partnere te ndryshëm duhet te përballen me një rrezikshmeri deri ne 8 herë me te lartë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Adoleshentët , sherr me thika mes 2 shqiptarëve dhe 3 grekëve

    Greqi - Dy nxënës shkolle janë plagosur gjatë një sherri me thika ku janë përfshirë 2 shqiptarë të moshës...

Close