|E hënë, Tetor 23, 2017

Shantazh mes te miturve, djalit te biznesmenit i marrin 2 milion leke. 

Prana-482x340     Shkoder – Shantazh mes të miturve me dëm miliona lekë.

Në qytetin e Shkodrës nisi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj një djali 13 vjeçar, me banim në Shkodër, pasi i mituri duke i bërë presion, duke kërcënuar me jetë një bashkëmoshatarin e tij, i ka kërkuar dy milionë lekë të vjetra.

Burime zyrtare nga policia e Shkodrës i thane se 13 vjeçari nga frika ja ka marrë lekët babait të tij i cili është biznesmen dhe ja ka dhënë shokut të tij.

Mirëpo kjo ngjarje u denoncua në polici nga i dëmtuari dhe babai i tij, duke bërë që uniformat blu të ndalojnë të riun dhe të sekuestrojnë në cilësinë e provës materiale një sasi të lekëve të marra si dhe dy telefona celularë të cilët ishin blerë me pjesën tjetër të parave.

Materialet në ngarkim të 13 vjeçarit i kaluan Prokurorisë, ndërsa vijojnë hetimet e mëtejshme .

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja zyrtari i BE-së që donte të bënte pakt me aleatët e PD-së dhe Basha e quajti të korruptuar

Kryetari i një partie të vjetër parlamentare në vend, PBDNJ, Vangjel Dule dje dekonspiroi një fakt tronditës, që ka të...

Close