|E enjte, Prill 27, 2017

Sherr në pazarin e Roskovecit, plagosen 2 vëllezër me thikë 

Fier –  Dy vëllezër nga Berati jan plagosur me thikë nga dy personatë cilët jan identifikuar nga policia e janë shoqëruar në polici, ndërkohë që të plagosurit po marrin ndihmën e parë mjeksore.

Pas një sheri për motive banale janë plagosur dy persona me thikë, ata jane dy vëllezër dhe ndodhen në spitalin rajonal të Fierit  jashtë rrezikut për jetën.  Policia ka shuar menjëeherë në vendin e ngjarjes po heton për të zbardhur shkaqet . Te plagosurit janë Arvin Hamiti 25 vjec dhe Bledar Hamiti 37 vjec . Goditjet me thikë ata i kan marri njeri  në krah dhe tjetri në shpatull. Sheri eshte bërl nl pazarin e Roskovecit .Policia ka identifikuar autoret dhe ka bere te mundur shoqerimin e tyre ne  polici

Njoftimi i policisë

Më datën 13.11.2016, rreth orës 08:50, në lagjen Nr.2, Roskovec, në dyqanin ushqimor në pronësi të tyre, janë plagosur me thikë për motive të dobëta, shtetasit B.H, 38 vjeç, dhe A.H, 28 vjeç.

Menjëherë u organizua puna dhe u bë e mundur kapja në kohë rekord e dy autorëve, shtetasve:

-Enea Dyli, 18 vjeç.
-Kledis Dyli, 22 vjeç, banues në Roskovec, të cilët janë shoqëruar në stacionin e policisë Roskovec dhe po kryen veprimet për arrestimin e tyre.

Të dëmtuarit ndodhen në spitalin Fier nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kryetari i Bashkisë në Lushnje – Tregtares: Kush jua polli fëmijët, lagja? Të fus portofolin në gojë (video)

Lushnje - Një video qarkullon online tregon një moment të një bashkëbisedimi mes kryetarit të bashkisë së Lushnjës, Viktor Tushe...

Close