|E diel, Dhjetor 17, 2017

Shikoje mirë dhe lexo shkrimin . 

shikoje-mir-600x338Çështja është shumë e thjeshtë – sa më shumë që kafsha të përdor muskujt e vet, ato do të përmbajnë edhe më shumë mioglobina, ndërkaq mishi i saj do të jetë më i kuq.

Lëngu ngjyrë trëndafili i mishit të freskët është kombinimi i ujit dhe i mioglobinave – proteina të cilat sjellin oksigjenin deri te gjitha qelizat. Gjatë përgatitjes së ushqimit për shitje shumica e gjakut eliminohet nga mishi i freskët.

Sa më shumë që kafsha të përdor muskujt e vet, ato do të përmbajnë edhe më shumë mioglobina, ndërkaq mishi i saj do të jetë më i kuq,

Muskujt e kafshëve janë të dedikuar për qëndrim dhe ecje të gjatë për ç’shkak mishi i tyre ka ngjyrë intensive të kuqe. Përkundër kësaj, zogjtë janë të detyruar të lëvizin në periudha të shkurtra për ç’shkak në mishin e shpezëve rrallëherë do të gjeni sasi më të madhe të këtij lëngu ngjyrë trëndafili. Në kombinim me temperaturat e larta të cilave ua ekspozojmë mishin me rastin e zierjes apo pjekjes, mioglobina ndryshon ngjyrën e mishit – ngjyra e trëndafiltë dhe e kuqja simbolizojnë lëngshmërinë e mishit.

Dhe, mbi të gjitha, transmeton Telegrafi, mioglobina mund të jetë edhe indikator i freskisë së mishit. Në kontakt me oksigjenin kjo proteinë ndryshon ngjyrën e errët në të murrmë, andaj kjo pjesë mishi të freskët me këtë ngjyrë tregon që ka qëndruar gjatë në shitore .

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Adel ndalon Donald Trump t`i ndëgjoj këngët e saj

Këngëtarja e njohur botërore Adele, ka marrë...

Close