|E shtunë, Janar 20, 2018

Shkatërrohet banda Serbo – shqiptare . 

untitled_8723Austri – Policia austriake ka shkatërruar një bandë me anëtarë nga Ballkani, duke vënë në pranga 12 prej tyre.

Falë një operacioni ku u angazhuan mbi 120 forca, policia austriake kanë arritur ta shkatërrojë bandën që vetëquhej “La Familia”.

Shumica e të arrestuarve ishin nga shqiptarë nga Kosova dhe serbë.

Sipas policisë, banda ka kryer 51 akte dhune dhe ka grabitur dhjetëra shtypi austriake.

Ata dyshohen gjithashtu për një sërë plagosjesh me dashje.

Në cilësinë e provës materiale policia ka konfiskuar disa armë të kalibrave të ndryshëm, thikë, kapuça që shërbenin për maskim dhe një sërë mjetesh të tjera.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Macron tentohet të spiunohet në Facebook nga rusët

Disa agjentë të shërbimit inteligjent...

Close