|E hënë, Shkurt 19, 2018

Shkatërrohet baza e sexit , në pranga 6 vetë. 

prostituta dhe klienti

prostituta dhe klienti

       Fier – Një bazë prostitucioni në Fier është shkatërruar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme duke vënë në pranga gjashtë persona dhe duke hetuar në gjëndje të lirë dy të tjerë. Operacioni I koduar me emrin “Privat” ka vënë në pranga Haxhi Lalaj 70 vjeç banues në lagjen “Apolonia” në Fier I cili kish lejuar që në apartamentin e tij të përdorej për prostitucion kundrejt një pagese që ai merrte prej personave që e përdornin shtëpinë për të kryer mardhënie seksuale.
Prangat kanë rënë edhe mbi shtetasen 47 vjeçare F H e cila ushtronte priostitucionin me qëllim përfitimin, kanë pohuar burimet zyrtare të policisë Fier , e cila për çdo mardhënie seksuale që kryente merrte shumën nga 15 mijë deri në 30 mijë lekë të vjetra për një orë për çdo klent.
Burimet zyrtare të policisë pohojnë se në pranga janë vënë edhe B C 64 vjeç, ndërkohë që janë ndaluar edhe E F 35 vjeç, M B 50 vjeç, Xh D 60 vjeç që të gjithë klientë që shkonin me prostitutën. Në gjëndje të lirë policia po ndjek shtetasit Ll N dhe B L 69 vjeç.

    Nga burime zyrtare të policisë mësohet se policia , ose më saktë zyra e luftës kundër trafiqeve

pagesa

pagesa

     në drejtorinë e policisë së qarkut Fier kishte tre muaj që mbante nën vëzhgim këtë banesë duke përdorur edhe mjete special hetimi si dhe duke infiltruar edhe një agjent brënda këtij grupi çka bëri të mundur që të përfundonte me sukses ky operacion policor. Pronarii banesës në bashkëpunim me prostitutën si dhe me dy persona të tjerë gjenin klientë dhe shuma e marrë nga çdo klientë ndahej mes tyre.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 6 aparate cekularë dhe 150 mijë lek të rinj.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
santa quaranta
Promovohet Resorti "SANTA QUARANTA" (ish-Kampi i Punrtoreve).

    Sarandë - Mbrëmja...

Close