|E enjte, Qershor 22, 2017

Shkatërrohet rrjeti i drogës, arrestohen 6 shqiptarë, 12 në kërkim. 

greqi_policia_vret_shqiptarin_    Greqi – Shkatërrohet një grup kriminal i trafikut të drogës në shtetin grek, pjesë e të cilit ishin edhe 21 shqiptarë. Policia greke ka vënë në pranga 6 prej tyre, ndërsa 12 janë shpallur në kërkim dhe 3 të tjerëve u është komunikuar masa e sigurisë “arrest me burg”.

Zbulimi i tyre është bërë në sajë të përgjimit të komunikimeve të tyre në rrjetet sociale Facebook dhe Skype. Mësohet se shqiptarët, një pjesë e te cilëve të vënë në pranga, së bashku me disa shtetas rumunë trafikonin lëndë narkotike nga Shqipëria drejt Greqisë. Mësohet se ky rrjet trafikantësh ishte krijuar që prej viti 2013 dhe që kishte funksionuar më së miri deri tani.

Gjatë ditës së sotme polica greke ka ushtruar kontrolle në banesa, 2 biznese dhe disa automjete, ndërsa janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, 400 gr marijuanë, 28 gramë kokainë, rreth 11 mijë euro, 13 celularë, 3 libreza bankare, një si e konsiderueshme thikash, si dhe një pistoletë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Veterani ushtar serb bëhet grua (foto)

Pak para se të bëheshin një vit që prej shkarkimit nga ushtria e Serbisë për ndërrimin e gjinisë, Helena Vukoviq...

Close