|E hënë, Korrik 24, 2017

Shkodër- Kakavijë – Athinë, kapen 26 kg kanabis në autobus 

Goditet një tjetër rast trafiku i narkotikëve drejt shtetit fqinj, Greqisë. Policia kufitare ka sekuestruar 25 kg e 700 gr kanabis, ndërsa janë arrestuar në flagrancë  dy shoferët  e autobusit, në të cilin u konstatua lënda narkotike.

“Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë kontrollit në vijën e dytë,  të ushtruar në autobusin e linjës Shkodër -Athinë  me targa ITM  8162 që drejtohej nga shtetasit Angjelin Suta ,  39 vjeç, banues Lezhë dhe Anastas Naska , 47 vjeç, banues në Ura Vajgurore, kanë evidentuar disa pako të dyshimta të mbështjella me natriban ,të cilat ishin të fshehura në një vend të përshtatur mbi gomat e pasme”.

Blutë kanë bërë menjëherë bllokimin e autobusit, duke njoftuar grupin hetimor si dhe Specialistët për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër.

Gjatë kontrollit të imtësishëm  nga grupi hetimor, u gjetën të fshehura në këtë vend të përshtatur  40 pako   të mbështjella me natriban me lëndë të dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sattiva, me  peshë totale 25 kg e 700 gr.

Këto pako u sekuestruan në cilësinë e provës materiale si dhe u sekuestrua dhe autobuzi.

Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë i drejtuesve të autobusit për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve i kryer në bashkëpunim “.

Materialet proçeduriale do t’i referohen Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia arreston dy shtetas https://t.co/fKf02G3jQq https://t.co/dyJg6F7JsN
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pranga dy vëllezërve, rrahën motrën dhe vjerrij e saj

Patos - Ushtrojnë dhunë fizike ndaj vjehrrit të motrës së tyre, ndalohen nga policia 2 vëllezërit. Specialistët për Hetimin e Krimeve...

Close