|E diel, Shkurt 25, 2018

Shkollë e re me halle të vejtra. (fotot e video) 

janaq kilicaFier – As dy vjet ka që është inaguruar godina e re e shkollës së mesme të përgjithëshme “Janaq Kilica” në Fier dhe gjendja e sajë duket sot, pikërishtë pas disa rreshjeve të rëna ditët e fundit.

Shirat e rëna  mbushën taracën e godinës e cila në mungesë të shkarkimeve të ujrave nga tubat shkarkues , ato vërshuan sa nga dritaret, nga taraca dhe nga tubot e kondicionerëve. Se sa cilësore kanë qënë punimet kjo duket  vetëm nga këto rreshje shiu , por problem mbetet tek grupi I marrjes në dorëzim të godinës të cilët kanë firmosur letrat  që firma ndërtuese të marrë  fondin e lëvruar dhe nxënësit tashmë duhet të mësojnë mes lagështirës.

Shikoni fotot dhe videon.

 

CAM00216 CAM00213 CAM00215

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shpallet në kërkim 35 vjeçari nga Elbasani

Fier - Specialistët e Seksionit...

Close