|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Shpërthim bombe në Institutin e Kriminalistikës në Bruksel 

Një bombë ka shpërthyer në ambientet e jashtme të Institutit të Kriminalistikës në Bruksel, por fatmirësisht pa shkaktuar viktima.

Ngjarja ka ndodhur rreth orëes 02:30 të mëngjesit sipas orës lokale, shkruan BBC duke iu referuar mediave lokale belge.

Një makinë ka hyrë në parkingun e Institutit, kur një ose më shumë persona thuhet se shpërthyen një bombë pranë laboratorit.

Alarmi i terrorizmit në Belgjike mbetet në nivelin e trete që nga sulmet në Aeroportin e Brukselit  dhe në metronë e qytetit, të cilat janë ndërmarrë nga shteti islamik.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Llalla 40 minuta kokë më kokë me Nishanin

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka  zhvilluar këtë të marte  një takim me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Takimi ka zgjatur rreth 40 minuta, ndërsa asnjë nga zyrat e shtypit të institucioneve...

Close