|E hënë, Nëntor 20, 2017

Shpërthimi, 17 ushtarë të plagosur 

Turqi – Mediat e huaja kanë njoftuar për plagosjen e 17 ushtarëve turq në një shpërthim të ndodhur në lindje të Turqisë.

Sipas agjencisë së lajmeve Sputnik, ushtria turke sot në një deklaratë ka njoftuar se një fshat kufitar në rajonin Hekari në lindje të Turqisë ka qenë arenë e shpërthimit terrorist.

Sipas informacioneve paraprake, në këtë shpërthim të paktën 17 ushtarë turq kanë mbetur të lënduar, ku katër nga ta janë në gjendje kritike.

Në vazhdim të kësaj deklarate thuhet se ky shpërthim ka ndodhur sot në mëngjes i kryer nga grupi PKK në kohën kur një kolonë e ushtarëve turq ishin duke kaluar nëpër provincën Hekari.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kush do bëjë indietro Kisha apo Qeveria ?

Tiranë - Kisha Orthodokse dhe qeveria janë përfshirë në një debat ditët e fundit për rrethimin e objektit. Sipas burimeve...

Close