|E martë, Shkurt 21, 2017

Shpërthimi në Ballsh, shkak mosrespektimi i rregullave teknike 

Inspektoriati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka reaguar në lidhje me shpërthimin në Ballsh. Sipas konkluzionit të këtij institucioni ngjarja ka ndodhr për shkak të mosrespektimit të rregullave teknik të shfrytëzimit.

“Ngjarja ka ndodhur ne impiantin e hidropastrimit te karburanteve. Shkak është bërë  mosrespektimi i rregullave teknike te shfrytezimi.  Ngjarjaka nodhur gjate procesit te manovrimit per venien ne pune te separatorit te presionit te ulet dhe  gjate venies ne pune te impiantit te hidropastrimit”, thuhet në njoftimin e ISHTI.

ISHTI sqaron se “është presioni me hidrogjen 3 here mbi normalen. Presioni i punes se paisjes u rrit ne menyre te menjehershme dhe nuk funksionoi valvula e sigurimit te paisjes qe ben mbrojtjen e saj.”

Konkluzionet e ISHTI-t per ngjarjen do ti vihen ne dispozicion Prokurorise per kryerjen e hetimeve prej saj dhe do jete prokuroria ajo e cila permes hetimeve do te zbardhe plotesisht ngjarjen.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
OSHEE : Stop mospagimit të faturave, prerje të energjisë .

     Fier - Operatori i shpërndarjes së energjisë elektrike për zonën Fier ka nisur prerjet masive të energjisë për debitorët...

Close