|E hënë, Korrik 24, 2017

Shqipëria merr statusin e vëndit kandidat. Fyle: Urime. Rama: Ia dolëm bashkë! 

89442        Luksenburg – Shqipëria bind skeptikët dhe merr statusin e vendit kandidat. Komisioneri për Zgjerim Stefan Fyle ishte i pari që konfirmoi marrjen e statusit kandidat për Shqipërinë. Vendim ky i miratuar unanimisht nga 28 vendet anëtarë të BE-së në samitin e Luksemburgut.

Komisioneri Stefan Fyle deklaroi se Shqipërisë i janë njohur përpjekjet për reforma, ndërsa nxitet të vijojë në këtë rrugë. “Urime për statusin kandidat miratuar nga ministrat. Urime Shqipërisë për statusin kandidat. Njohje e përpjekjeve për reforma, nxitje për më shumë. Ministrat e Jashtëm sapo ranë dakord për statusin”, shprehet Fyle.

RAMA: KRENAR, IA DOLËM TË GJITHË BASHKË

Ora 11:54- Kryeministri Edi Rama është shprehur krenar për marrjen e statusit kandidat të BE-së, ndërsa e quan këtë një meritë të koalicionit PS-LSI dhe gjithë shqiptarëve. Edhe këtë herë, ai ka zgjedhur Twitterin, teksa shkruan “Sapo fola me Stefan Fylen e jam krenar që ia dolëm të gjithë bashkë e sigurisht#PS-LSI:-)Flm e mirënjohje për gjithë Ju”, -shkruan Rama.

GJOSHA: MERITË E TË GJITHË SHQIPTARËVE

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka qenë në një komunikim live me News 24, në kohën që ministrat e Jashtëm të BE-së i dhanë statusin Shqipërisë. Një emocion i veçantë dhe plotësisht i merituar, këto ishin komentet e sja menjëherë pas marrjes së lajmit pozitiv.

 “Ne jemi shumë pozitiv për këtë vendimmarrje që po vjen në momentet që ne po flasim. Shqipëria e meriton statusin, marrja e tij është merita e të gjitha qeverive shqiptare, nuk mund të vecoj punën e askujt, Jam e lumtur dhe e emocionuar”, tha ajo.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Messi drejt Premierligës për 117 milionë euro

Lionel Mesi është objektivi kryesor i Manchester Cityt për afatin kalimtar të verës Drejtuesit e Manchster Cityt besojnë se Lionel...

Close