|E hënë, Korrik 24, 2017

Shqiperia ngjitet 4 shkalle ne renditjen e FIFA-s 

komb-shqiptare1    Shqipëria pavarësisht humbjes me Rumaninë është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s për muajin qershor me 4 pozicione.

Kuqezinjtë renditen në vendin e 66 me 495 pikë duke lënë prapa kombëtare si ajo e Polonisë apo Irlandës. Kombëtarja kuqezi ka shfaqur një paraqitje mjaft të dobët ndeshjet e fundit duke qenë shumë larg formës së edicionit të kaluar të eliminatoreve të Brazilit. Trajneri De Biasi ende nuk po arrin që të vendosë ekuilibrin në fushë.

Ndërsa përsa i përket renditjes së FIFA-s ka lëvizje edhe në 10 vendet e para. Spanja dhe Gjermania ruajnë pozicionet e tyre në krye, teksa podiumin e plotëson Brazili, që zbret në vendin e 4 Portugalinë. Ngritje kanë pësuar edhe Argjentina me Zvicrën, që ngjisin nga dy shkallë për tu klasifikuar në vendin e 5 dhe të 6.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ngrihet Euro në tregun vendas

Monedha euro ka filluar të forcohet në fillim të këtij muaji, ndryshe nga se ndodhi në dhjetor të vitit të...

Close