|E hënë, Korrik 24, 2017

Shqiptari ther gruan per xhelozi. 

USA – Një shqiptar nga Kosova u vendos në qendër të mediave në Nju Jork pasi theri për vdekje të shoqen, ndërsa plagosi rëndë djalin e tij 14- vjeçar.
Dyshohet se HaGruaja e therur nga bashkeshortisan Rugova, 52 vjeç, e kreu krimin e rëndë pas një zënke për xhelozi.
Viktima Gyltene Rugova, 46 vjeç, nëna e katër fëmijëve, u vra të martën, pasi kishte hapur picerinë “Sammy’s Pizzeria”, sipas emrit të të shoqit, që vetëquhej Sammy.
Djali, Ibrahimi, tentoi që të ndërhyjë, por babai e goditi edhe atë me thikë.Autoritetet thonë se Hasani tentoi që të vrasë edhe veten, duke ngulur thikën në stomak. Kur Hasani humbi ndjenjat, Ibrahimi mblodhi ca peshqirë dhe i vendosi tek plagët e nënës, e cila po humbte shumë gjak.
Të afërm të familjes thanë se Hasani ishte një pijanec, që e tallte vazhdimisht të shoqen. Policia thotë se mes tyre ka pasur një debat për çështje tradhtie, por nuk e specifikoi se kush e ka bërë tradhtinë.“Ajo punonte si qen gjithë ditën. Piceria kishte vetëm emrin e tij pasi nuk bënte asnjë punë,” tha një i afërm i familjes.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dyfishohen subvencionet për ullirin

Fier - Për të dytin vit radhë Ministria e Bujqësisë ka aplikuar skemën e subvencionit  për sëmundjen e mizës së...

Close