|E enjte, Janar 18, 2018

Shtëpia e rrënuar pas rikonstruksionit vlerësohet 1 milion paund (fotot) 

Që prej 1980 mbi të nuk ishte vënë dorë dhe gjithçka po shkonte drejt shkatërrimit të plotë, por Mark Parmenter e shndërroi magazinë e rrënuar në një ndërtesë luksoze, që tashmë vlerësohet më shumë se 1 milionë paund.

Struktura e rrënuar e shekullit të 17 ndodhet në një fshat pranë Basingstoke në Angli.

Tre vite më parë, aty nisi punë për transformimin e godinës, të cilës vetëm trarët i kishin rezistuar duke qenë të mbrojtur nga një çati llamarine, përcjell TCh.

Restaurimi zgjati për një periudhë më shumë se dy vjeçare dhe së fundmi janë publikuar foto të ndërtesës para 2014-s dhe aktualisht. Një transformim i mrekullueshëm.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Corriere Della Sera/ Ja këmba numur 46 e Edi Ramës

Takimet zyrtare të Edi Ramës...

Close