|E hënë, Shkurt 20, 2017

Shuhet aktoria Elida Cangonji 

Është ndarë sot nga jeta aktorja e njohur shqiptare Elida Cangonji.

Ajo njihet për shqiptarët si “Zana” në filmin “Rrugë të Bardha” apo Eleni te “Në kufi të dy legjendave” dhe mësuesja te “Shtigje lufte” . Ajo ka luajtur një sërë filmash të tjerë.

Ajo u nda nga jeta sot, pas luftës me sëmundjen e leuçemisë akute.

Pas kinematografisë, Cangonji vijoi pasionin e saj për psikologjinë, fushë në të cilën aktivizohej në jetën e saj të përditshme.

Filmat ku ka luajtur Elida Cangonji:

Në kufi të dy legjendave – (1981)

Njeriu me top – (1977)

Rrugë të bardha – (1974)….Zana

Shtigje lufte – (1974)Në fillim të verës – (1975)…..Vera

Shpërthimi – (1974)

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shtëpitë që kushtojnë vetëm 1 Euro

Atje, kryetari i komunës ka nxjerrë një vendim, sipas të cilit, shtëpitë e komunës shiten për një çmim simbolik. Me...

Close