|E premte, Qershor 23, 2017

Shuhet aktoria Elida Cangonji 

Është ndarë sot nga jeta aktorja e njohur shqiptare Elida Cangonji.

Ajo njihet për shqiptarët si “Zana” në filmin “Rrugë të Bardha” apo Eleni te “Në kufi të dy legjendave” dhe mësuesja te “Shtigje lufte” . Ajo ka luajtur një sërë filmash të tjerë.

Ajo u nda nga jeta sot, pas luftës me sëmundjen e leuçemisë akute.

Pas kinematografisë, Cangonji vijoi pasionin e saj për psikologjinë, fushë në të cilën aktivizohej në jetën e saj të përditshme.

Filmat ku ka luajtur Elida Cangonji:

Në kufi të dy legjendave – (1981)

Njeriu me top – (1977)

Rrugë të bardha – (1974)….Zana

Shtigje lufte – (1974)Në fillim të verës – (1975)…..Vera

Shpërthimi – (1974)

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ndalohen 5 shqiptarë dhe 120 kg kokainë në portin e Roterdamit

Belgjikë - Policia belge sekuestroi 120 kg kokainë në portin e Roterdamit, ndërsa arrestoi 5 shtetas shqiptarë si pjesë të...

Close