|E premte, Qershor 23, 2017

Shuhet zëri legjendar radiofonik shqiptar 

Ndahet nga jeta Margarita Myrto, zëri mjaft i dashur për të gjithë dëgjuesit e radios për mëse 30 vjet.

“Ju flet radio Gjirokastra”, është përshëndetja që vinte mjaft e ngrohtë nën timbrin e zërit të Margaritës, Rita siç i flisnin të gjithë kolegët.

“Unioni i Gazetarëve Shqiptare, Unioni i Gazetarëve të Gjirokastrës dhe gjithë kolegët gazetarë që kanë punuar dhe kanë ndarë me Ritën përpjekjet, gëzimet dhe hidhërimet, e përcjellin me dhimbje këtë ndarje dhe shprehin ngushëllimet e tyre për familjen. Rita ka mbetur si legjendë dhe do të kujtohet për zërin e saj radiofonik, të plotë dhe me timbër krejt të veçantë. Ajo nuk do t’i mungojë vetëm studios dhe mikrofonit, por gjithë kolegëve, miqve dhe bashkëpunëtorëve. U prehtë në paqe”, – thuhet në mesazhin ngushëllues.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkatërrohet klani italo-shqiptar, lidhje me Ndrangheta. Sekuestrohen 94 kg kokainë. (Emrat dhe fotot)

Itali - Policia italaine ka shkatërruar një bandë kriminale italo-shqiptare me lidhje të forta me mafian kalabreze Ndrageta. Pjesë e...

Close