|E hënë, Shkurt 27, 2017

Shuhet zëri legjendar radiofonik shqiptar 

Ndahet nga jeta Margarita Myrto, zëri mjaft i dashur për të gjithë dëgjuesit e radios për mëse 30 vjet.

“Ju flet radio Gjirokastra”, është përshëndetja që vinte mjaft e ngrohtë nën timbrin e zërit të Margaritës, Rita siç i flisnin të gjithë kolegët.

“Unioni i Gazetarëve Shqiptare, Unioni i Gazetarëve të Gjirokastrës dhe gjithë kolegët gazetarë që kanë punuar dhe kanë ndarë me Ritën përpjekjet, gëzimet dhe hidhërimet, e përcjellin me dhimbje këtë ndarje dhe shprehin ngushëllimet e tyre për familjen. Rita ka mbetur si legjendë dhe do të kujtohet për zërin e saj radiofonik, të plotë dhe me timbër krejt të veçantë. Ajo nuk do t’i mungojë vetëm studios dhe mikrofonit, por gjithë kolegëve, miqve dhe bashkëpunëtorëve. U prehtë në paqe”, – thuhet në mesazhin ngushëllues.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Avionët rusë dhe kinezë “kërcënojnë” ata amerikanë!

Avionët luftarakë kinezë dhe ata rusë janë gjithnjë e më agresivë në zbulimin e aeroplanëve ushtarakë amerikane, duke kryer patrullime...

Close