|E enjte, Qershor 29, 2017

Skandal në Vlorë. Gjendet në Zvërrnec 1 ton peshk i prishur nga Argjentina. 

cache-210-150-strict-125790    Vlorë – Një erë e rëndë ka shqetësuar mëngjesin e sotëm banorët e fshatit Zvërrnec të Vlorës, teksa në Pyllin e Sodës shumë pranë rrugës së makinave persona të paidentifikuar kanë hedhur një sasi peshku të prishur.

Sasia e peshkut që shkon deri në një ton është mall importi dhe dyshohet të ketë ardhur nga Argjentina.

Pavarësisht situatës instancat vendore nuk kanë marrë asnjë masë për largimin e sasisë së peshkut, ndërsa drejtuesit e autoritetit kombëtar të ushqimit nuk janë paraqitur ende në zonën e pyllit të sodës.

“Këto arkat sot i kemi parë për herë të parë. Mund të jenë hedhur dje ose pardje sipas shenjës së peshkut. Peshku është i një lloji të panjohur në Shqipëri, dhe sipas atyre arkave që lexohet është importuar nga Argjentina. Mendoj duhet të ketë ardhur me anijë duke parë distancën e largët nga Argjentina. Peshku ose u është prishur rrugës ose u është prishur këtyre në magazinë.” tha  një banor i zonës.

Kjo situatë nuk pritet te lërë përshtypje të mirë tek tursitët që duhet të kalojnë në këto anë, të cilët do mendohen dy herë para se të rikthehen.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Historia e “Letrës së Zezë” në naftë

Ne tavolinen kam disa flete shkeputur nga dosja e “Letres se Zeze”shkruar kunder gjeologut Kadri Rama.  “...R.P.e SH... Gjykata e...

Close