|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Skandali – Lopët e ngordhura të Lushnjes po bëhen sallam (foto e video) 

Gjedhet e prekura nga dermatoza nodulare po shiten nga fshatarët, ndërsa mishi i tyre po përdoret nga fabrikat e sallamit.

Dëshmia që ka dhënë një fermere nga Lushnja për ABC News është tepër alarmante në lidhje me cilësinë e ushqimeve që konsumojme.

 Sipas saj, lopën që i kishte ngordhur nga dermatoza nodulare e kishte shitur për 10 mijë lekë dhe e kishin dërguar në Tiranë për Sallam.

Shumë fermerë thonë se e kanë të pamundur të mjekojnë me kafshët e sëmura me fondet e tyre duke bërë thirrje për vaksina nga Ministria e Bujqësisë

261003 261005

 

alb365/albeu

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
LSI përjashton nga grupi i saj Përparim Spahiun

Sikundër dhe pritej, Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka përjashtuar nga grupi i saj parlamentar deputetin Përparim Spahiu. Vendimi u mor në mbledhjen e grupit parlamentar të LSI, që u...

Close