|E martë, Mars 28, 2017

Skrepisti i bashkisë i dehur nuk zhbllokon kanalet por i mbulonë (foto e video) 

Fier – Skrepisti i grupit të punës që varet nga bashkia Fier sot ka bërë skandal pasi i dehur jo vetëm ka bllokuar rrugën ku punonte  por në vend që të pastronte kanalin  kryesor anës banesave në rrugën ‘ Riza Hoxha’ në lagjen ‘Sheq i madh’.

Rasti në fjalë raportohen nga banorë që kan parë nga afër debatet e zhvilluara mes tij dhe banorëve  dhe pranë redaksisë së alb365 sollën edhe foto e video. Ata pohojnë se fillimishtë skrepisti pastronte kanalin dhe mbeturinat dhe i hidhte në një automjet . Nga orët e pasdites automjeti ka ikur pasi skrepisti është ulur të pi raki . Më pas teksa ka qënë nën avujt e alkoolit skrepsiti i mblishte mbeturinat dhe i hidhte në kanalin anës rrugës duke e bllokuar atë. banorët i kanël folur , por ai u është përgjigjur se e dinte se cfarë bënte. Do ti hedh ku të dua sepse këto toka jan pa zot, u thoshte, pohuan ata për alb365. Pamjet e fotografit tregojnë gjendjen aktuale të mbeturinave ndërkohë që era e keqe ka pishtuar banesat anës rrugës, thanë ata. Burimet i informacionit shkojnë më tej kur thonë se një nga banorët donte të njoftonte sallën e policisë që ti thoshte se një skrepist  i dehur po punon si i cmëndur , mos na vret fëmijët në rrugë, por salla i dilte e zënë.

Skrepisti nga alkooli i konsumuar ka bllokuar edhe rrugën për disa minuta  ku drejtues automjetesh detyroheshin të kalonin në rrugë të tjera pasi ai u thishte , prisni sa të mabrojë, po deshët .

img_0435 img_0436 img_0437

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Diabetikët tashmë me terapi të re https://t.co/dRj75EAoGQ https://t.co/kyxUz09TLC
4,407 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Koço Kokëdhima koleksionon karikaturat e Kapexhiut (fotot)

Tiranë - Ish deputeti dhe  beznesmeni Koço Kokëdhima ka koleksionuar së fundmi disa karikatura origjinale që artisti Bujar Kapexhiu i...

Close