|E hënë, Shkurt 19, 2018

Sondazhi – Kryebashkiaku Subashi ka qeverisur keq 

Fier – Kryebashkiaku Armando Subashi ka qeverisur keq . Ky është rezlutati i sondazhit që ka kryer për tre muajt  e fundvitit 2015 portali alb365.com .

Nga muaji Tetor e deri në fund të Dhjetorit portali i lajmeve alb365.com zhvilloi një sondazh ku kanë votuar qytetarë të moshave të ndryshme të cilët kanë pasur të drejtën që të votojnë vetëm një herë.

Sondazhi ka pasur pyetjen “Si ju duket qeverisja e Kryebashkiakut Armando Subashi ?” .  Për tre muaj në total kanë votuar 2443 votues ku 847 votues ose 35 % kanë votuar se Armando Subashi ka qeverisur shumë keq. Vetëm me 8 vota më pak , pra 839 ose 34 %  e votuesve kanë thënë se Armando Subashi ka qeverisur shumë mirë dhe 757 ose 31 % kanë votuar se nuk ua ndien fare se si ka qeverisur kryebashkiaku Armando Subashi.

Në këtë sondazh  , në rezultatet e tij ka ndikur reformat e qeverisë Rama , taksat e ndryshme ,  punimet që po kryhen në shumë rrugë të qytetit ku si pasojë e kthimit edhe të emigrantëve për festat e fundvitit trafiku ka qënë shumë i rënduar, probleme me energjinë elektrike ka pasur, probleme me pastirmin e kontenierëve të grumbullimit të mbetrinave, ndriçimin e rrugëve etj. Për punë të mirë Subashi është votuar edhe për pastrimin e lumit Gjanica  por  Keq ka ndikuar edhe mos dhënia akoma e dëmshpërblimit nga përmbytjet që shkaktoi Gjanica në familje e biznese.

Gjithësesi  sondazhi është ndarë me nje diferencë shumë të vogël mes shumë i mirë ,shumë i keq dhe as mandien se si po qeveris kryebashkiaku Armando Subashi.

adsds

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Inagurohet “Elbasan Arena”, Rama gol Berishës. (video)

Elbasan - Inaugurohet stadiumi “Elbasan...

Close