|E hënë, Shkurt 27, 2017

SOS për De Biasin , 6 të lënduar që në stërvitjen e parë 

Kombëtarja nisi në Tropikal përgatitjet për ndeshjen e 4-tërt në eliminatoret e Kupës së Botës

Seanca e parë stërvitore për ndeshjen e së shtunës me Izraelin ishte kryesisht pa një ngarkesë të madhe fizike dhe me shumë lojë me top duke qenë se futbollistët kuqezi kanë pasur vetëm pak orë më parë impenjime me klubet e tyre.

Gjatë seancës, 6 futbollistë u stërvitën veçmas nga pjesa tjetër e grupit, Berat Gjimshiti, Rei Manaj, Ledian Memushaj, Burim Kukeli, Eros Grezda dhe Armando Sadiku, që vjen pas një periudhe të gjatë riaftësimi për shkak të një dëmtimi, shkruan Supersport.

Të 6 këta futbollistë gjithashtu nuk morën pjesë as në skemat e përgatitura nga trajneri ndërsa zhvilluan një vrap të lehtë rreth fushës ku u stërvit kombëtarja.

Stërvitja e parë zgjati rreth 80 minuta dhe humori i lojtarëve ishtë ai i duhuri për nisjen e një jave përgatitjesh për një ndeshje shumë të rëndësishme ndaj një rivali direkt si Izraeli.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
FIERI, STACIONI I PARTIVE TË ‘VOGLA’

Nga ALB365 - Përse partitë e 'vogla' po mësyjnë në Fier? Përse partitë e 'vogla' po bëjnë një 'stacion  pushimi' në...

Close