|E diel, Shkurt 25, 2018

Sot homazhet për Dritan Priftin 

I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit të Energjetikës Dritan Prifti, i cili ndërroi jetë pasditen e së enjtes si pasojë e një sëmundje të rëndë në gjak.

Ndaj tij do të mbahen homazhe te Muzeu Kombëtar nga ora 10:00, deri në 12:00, ndërkohë që trupi i pajetë i ish-ministrit do të përcillet për në banesën e fundit në varrezat e Shish Tufinës.

Një orë më vonë, më 13.00, do të bëhet edhe ceremonia e varrimit.

Prifti vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë e gjakut. Muajve të fundit ai iu është nënshtruar kurave intensive në Itali dhe Gjermani, por pavarësisht kësaj gjendja mbetet kritike.

Pasditen e së mërkurës ai është kthyer në Shqipëri, për shkak të përkeqësimit të situatës.

Dritan Prifti ishte deputet në Kuvendin e Shqipërisë nga viti 2001 deri në vitin 2013, ndërkohë që nga 2009 deri në 2010 mbajti edhe postin e ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjisë.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kelmendi: Vuçiç, tanimë ka fuqi absolute në 10 komuna të Kosovës

Kosovë - Gazetari dhe publicisti...

Close