|E shtunë, Korrik 22, 2017

Spanja fiton 2-0 ndaj Shqipërisë , kap vendin e parë në grup 

Spanja ka shënuar fitore të merituar përballë Shqipërisë 2:0, në ndeshjen e zhvilluar në Shkodër

Kombëtarja shqiptare është mposhtur nga Spanja me rezultat të pastër 2:0, pas dy ndeshjeve të para të fituara në Grupin G.

Spanja ishte dominuese gjatë tërë takimit, por falë mbrojtjes së ngjeshur të Shqipërisë nuk arriti të shënonte më shumë se sa dy gola.

Golat për spanjollët në këtë takim i realizuan Diego Costa dhe Nolito.

Pas kësaj fitoreje, Spanja ngritët në vendin e parë me 7 pikë, aq sa ka edhe Italia që mposhti Maqedoninë, ndërsa Shqipëria bie në vendin e tretë me 6 pikë

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Putin po ërkon një tjetër mandat https://t.co/pcTDX9klDc https://t.co/6mlQM4BPOt
11,312 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zv/kryeministri Niko Peleshi inspekton investimet e qeverisë në bashkinë Fier (foto e video)

  Fier - Rigjallërimi i jetës së banorëve të Ndërnënasit dhe Hasturkasit (Njësia Administrative Libofshë), falë rikonstruksionit të rrugës Agim...

Close