|E diel, Janar 22, 2017

Spanjolli Julen Lopetegui i trembet Shqipërisë, ja formacioni i mundshëm 

Trajneri i Spanjës Julen Lopetegui i trembet jo pak Shqipërisë

Të Dielën në 9 Tetor kuqezinjtë e Gianni De Biasit do të përballen më Kombëtaren e Spanjës në Shkodër, për eliminatoret e Botërorit Rusi 2018.

Pak ditë përpara kësaj sfide në një intervistë për gazetën katalanase “Elmundo Deportivo” trajneri i Spanjës thuri elozhe për kombëtaren shqiptare.

“Na presin dy ndeshje të rëndësishme. Nuk mund ta fsheh dot vështirësinë që paraqesin këto dy sfida për ne, sepse kalendari ka përcaktuar që ti luajmë në udhëtim. Për më tepër që do të kemi përballë dy skuadra shumë të mira”, ha fillimisht Lopetegui.

“Për Italinë është e kotë të flas pasi e njohin të gjithë, por dua të them se Shqipëria është një ekip që po i bën shumë mirë gjërat. Ata morën pjesë në evropianin e fundit me meritë sepse lanë pas disa skuadra të forta në grupin e tyre kualifikues”.

Ai po ashtu tregoi se si Shqipëria ishte e aftë të fitonte kundër Portugalisë dhe e vendosën shumë në vështirësi në ndeshjen që u zhvillua në Shqipëri.

Julen Lopetegui tashmë ka vendosur për formacionin e Spanjës kundër Shqipërisë

E përditshmja spanjolle ka publikuar formacionin e Spanjës për dy ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Shqipërisë në kualifikimet për Kupën e Botës.

Në ndeshjen kundër De Gea; Carvajal, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba; Busquets, Koke; Silva, Iniesta, Vitolo dhe Diego Costa.

Por, në ndeshjen kundër Shqipërisë do të ketë vetëm një ndryshim, pasi në vend të Diego Costas në sulm, do të luaj sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata.

spanja_1475613125-5455091

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Po të bien gjethet dhe po të thahen degët Edi Rama!

Nga ABDURRAHIM ASHIKU - Në trupin e gjallë të “ullirit” të “Rilindjes” janë ngushtuar enët komunikuese, limfa nuk qarkullon as nga gjethet në drejtim të rrënjëve e as nga rrënjët...

Close